Teorie o zadcích...

27.04.2020

Je to věc, které si určitě všiml každý, kdo někdy vyrazil do Afriky za zvířaty. Sám jsem si té skutečnosti nejdřív nevšiml, potom mě překvapovala, rozčilovala a teď mě baví. O co jde? O zvířecí zadky. Je to totiž nejčastější část těla, kterou zahlédnete.

Proč? Je to prosté. Plán každého safari je podobný. Vyrazit do parku a potkat tolik zvířat, kolik jen bude možné. Kroužíte parkem, oči na stopkách, pátráte a hledáte. A potom přijdte ta chvíle. Před sebou uvidíte zvíře. Je nedaleko cesty. Pase se na něčem dobrém u jejího okraje. Stačí jen zpomalit, nedělat hluk a opatrně se přiblížit. Jenže ouha!

Sotva přijedete blíž, zvíře se s klidem Angličana otočí a vám ukáže přesně opačný konec, než je ten, o nějž stojíte. Je úplně jedno, jestli to je zebra, kudu, antilopa skákavá, impala nebo voduška. Dělají to všechna "kopyta". Občas je to k zlosti, protože zejména ve dnech, kdy je těžké jakékoliv zvíře potkat, to všemu plahočení nasadí korunu. Jezdíte půl dne, potkáte konečně opravdu krásného samce vodušky - a on jen skloní hlavu a vystrčí na vás zadek.

Jak jsem řekl. Nejprve mě to zlobilo, ale teď už jen počítám, jak dlouho bude trvat, než se prdelky objeví. A uklidňuju kamarády, aby si to tak nebrali. Příště to bude určitě lepší.

A proč to ta zvířata vlastně dělají? Jaká je má teorie o zadcích? Tak to si povíme v příštím článku :-)