Pod vodopádem

12.12.2019

Toulání po horách má výhodu v tom, že všechny ty kopce a údolí často ukrývají nádherná místa. Třeba sever Dračích hor je přímo posetý nejrůznějšími vodopády. Na některé se dá jen z dálky koukat, ale v některých si můžete v klidu zaplavat.

To je případ vodopádů Forrest Falls (Lesní vodopády). Jsou poměrně velké, i když nikoliv do výšky, ale co do mohutnosti. Krásný pohled na ně je odspoda, kde je i velká laguna jako stvořená ke koupání. Jasně, nesmíte mít strach z bahna a řas a vodních rostlin, ale to je přece jasné, že pod vodopádem v Africe nebude voda jako v akváči v Chomutově, že jo?

Po procházce lesními cestami, které vás dovedou až k vodopádům, je to skvělý zážitek. Odložíte oblečení a šup - už ťapete bahýnkem po kolena ve vodě. Potom najednou bahno mizí a přes úzký pruh řas přejdete na písčité dno. Sem tam kámen a vody až po prsa. Voda je krásně chladná a vzduchem se nese hlasitý hukot.

Slabší povahy tu krásu  neunesou, a začnou cvičit jógu. My ostatní se postavíme pod padající vodu a žasneme, jak to do plešaté hlavy bolí. Jako když vás někdo bouchá tyčí. Ale je to nádhera. Klidně byste si i zacvičili, ale nechcete to té jogínce kazit. Tak si jen zařvete radostí. Taky dobrý.