Ona nebo on?

28.06.2019

Vznešená vzířata, tichá a plachá. To jsou žirafy. Když někdy tvrdím, že mám větší radost z jiných, menších tvorů, samozřejmě to neznamená, že by mě tihle velikáni nechávali lhostejným. Rozhodně ne. Okamžik, kdy vám těsně před autem důstojně přejde vysokánský žirafí samec, dlouho hýčkáte v paměti.

No jo, ale jak vlastně poznat, že v buši stojí samec nebo samice? Když zovna není možné ověřit to pohledem na místa, která to prozrazují, mnohý z nás tápe. Tahle fotka je ze setkání, při kterém jsem se to naučil já i mí kamarádi. Věc je vlastně úplně jednoduchá.

Ne, ten klubák v tom nehraje roli, ale hlava, ta důležitá je. A hlavně růžky, které každou žirafu zdobí. Ty prozradí, jestli máte tu čest s panem nebo paní žirafovou. Jak? Dobře se na ně podívejte. Tahle žirafa je má zakončené takovými dlouhými tmavými chlupy. Jako by tam měla štětky. Nikde ani pamáky po holé kůži. Tak takhle vypadají růžky ukázkové paní žirafové. Kluci mají vršky růžků holé až na kůži. Je to od toho, jak bojují. Tlučou do sebe hlavami, a to jim na růžcích vytvoří lysiny.

Když se tedy pozorně podíváte na žirafí růžky, poznáte, jestli je to dáma či gentleman. Na poslední fotce je pěkně vidět, jak mají pánové růžky olysalé.