Mission Rocks

24.06.2019

Na břehu Indického oceánu leží místo, které je krásně rozervané a divoké. Je trochu ve stínu známějšího a oblíbenějšího Cape Vidal, ale pro mě má mnohem větší půvab. Práv pro tu divokou krásu a míň lidí, které tam potkáte. Je to podobné jako mezi Mysem dobré naděje a Střelkovým mysem.

Jestli si chcete užít písečnou pláž, nanuky a rybářské čluny, co se vydávají na vodu a zase se vracejí zpátky, vyražte na Cape Vidal. Zašnorchlujete si a bude to fajn. Ale jestli vám "stačí" rozervané pobřeží, divoké vlny a dramatická oblaka bez davů, zastavte se ani ne na půli cesty. Mission Rocks jsou krásné a když se obejdete bez obchůdku s pitím a nanuky, užijete si je.

Není to návštěva na dlouho. Vlastně záleží na vás, jestli to bude na pár minut nebo hodin. Můžete se cachtat v malých lagunkách, pozorovat rybky, které v nich uvízly do příštího přílivu, honit kraby. To je moc pěkná zábava. Na první pohled skály vypadají opuštěné, ale když se zastavíte a dáváte pozor, začnou vystrkovat hlavu krabi. Moc pěkně vybarvení. Pokukují sem tam, hledají, co by mohli zbaštit a čas od času se poperou. A vy tam stojíte, sem tam vás ostříkne veliká vlna, ale to nevadí, jste přece u moře a vlny jsou tu doma.

Pro mě osobně moc pěkné místo. I když jsme s sebou měli děti, strávili jsme tady asi hodinu, což je na děcka poměrně dost. Ale bavilo je pozorovat dění.