Magnificent Seven

04.04.2017

Psal se rok 1980, když se správa Krugerova parku rozhodla demonstrovat ochranářské úspěchy na příbězích sedmi mohutných sloních samců, kteří v parku žili. Před téměř čtyřiceti lety totiž vládlo Krugerově národnímu parku sedm výjimečných sloních samců. Sedm slonů, kteří stvořili legendu.

Dzombo, Joao, Kambaku, Mafunyane, Ndlulamithi, Shawu a Shingwedzi se stali Magnificent Seven. Ano, nemýlíte se. Název si vypůjčili ze slavného amerického westernu (česky Sedm statečných) . Každý z nich byl opravdu velkolepý. Kly o váze přes 50kg jeden dlouhé přes dva a půl metru, průměrná výška 3,40 metru a věk hodně přes padesát let z nich učinil živoucí symboly Krugerova parku. Veřejnosti byli představeni prostřednictvím obrazů malíře Paula Bosmana a série populárních článků vedoucího výzkumu doktora Anthony Hall-Martina.

Reakce byla okamžitá a ohromující. Veřejnost si Magnificent Seven zamilovala. Bylo proto rozhodnuto, že se uvnitř parku vybuduje muzeum věnované těmto neobyčejným zvířatům. Zrodila se Letaba Elephant Hall.

V kempu pojmenovaném podle řeky protékající Letaba parkem vyrostlo muzeum, které je celé věnováno slonům. Můžete si tam samozřejmě prohlédnout jednotlivé členy Magnificent Seven - jejich lebky a kly. Seznámíte se ale i s detaily ze života slonů, prohlédnete si kompletní sloní kostru a nebo preparované sloní srdce. Nahlédnete i do historie lovu těchto majestátních zvířat i do pozadí pytlačení, které se na jihu Afriky stává bohužel opět velkou hrozbou. A poznáte, že sloni jsou doopravdy neobyčejná stvoření.