Holubi nad hlavou

17.06.2019

Otřepaná pravda říká, že Afrika nejsou jen lvi, zebry, žirafy a sloni. Je to tak, i když napoprvé vás samozřejmě zajímají hlavně tahle velká stvoření. Stejně pěkné je ale pozorovat tvory menší a na první pohled docela obyčejné.

Třeba takové holuby. Běhá a lítá jich tam samozřejmě mnoho druhů. Nejpůvabnější je ale tenhle zelenavý krasavec. Holub africký. Když si ho všimnete, nejdřív máte pocit, že v koruně stromu poskakuje papoušek. Ale kdepak, je to pravý nefalšovaný holub se vším všudy.

Moc rád si pochutnává na plodech fíku sykomora. To jsou ty kuličky. Sladké a plné cukru mu dávají dostatek energie a živin.

Seděli jsme pod jednou rozložitou a velkolepou sykomorou a pochutnávali si na studeném pití a snídani. Vajíčka se slaninou a mini boerewors vám po ranním jízdě bušem přijdou vážně víc než vhod. A jak jsem tak srkal horké kafe, nad hlavou se mi mihl zelenavý stín. A bylo po klidném snídání. Začal jsem lovit holubí chvilky. Teprve když jsem si udělal pár obrázků, mohl jsem v klidu dojíst. Kafe vystydlo. To se ovšem dá vždycky napravit. Pěkná chvíle to byla. Díky za ni.