Poprvé s dětmi

07.01.2019

Martin Šíl

Bylo to v roce 2013. Vzali jsme do Afriky poprvé naše dítka. Tehdy byli na světě jen Babou a Olí. Když se kamarádi dozvěděli, že jedeme i s dětmi, hned se k nám přidali a byla z toho vážně velká grupa. A cesta se nadmíru vydařila.

Projeli jsme cestu, které od té doby říkáme "The best of". Protože když jedete s dětmi, musíte jim přizpůsobit styl cestování i místa, kam se jede. Děti totiž moc neuchvacuje permanentní koukíní na zvířata. Líbí se jim, ale nesmí to být pořád.

Takže jsme jezdili do jeskyní, po kopcích, za zvířata i k moři. Teplý Indický oceán je hodně bavil. Ale stejně tak jeskyně s obrovitými dómy a velikánskými krápníky.

Oči navrch hlavy
Oči navrch hlavy
U ohně nám totiž tančí opravdoví Svazijci.
U ohně nám totiž tančí opravdoví Svazijci.

Taky v Dračích horách se jim moc líbilo. Courali jsme se po kopcích, k supímu restaurantu a koupali se v jezírku pod malým vodopádem. Prostě pohoda ze všech stran. Vřele doporučuji. Děti jsou chytré a není třeba se bát je do Afriky vzít. Stačí jim říct pár základních rad. Za všech okolností a vždycky se musí zapínat stan. I když si jdu jen pro pastelku. A když vidím něco, co neznám, stojím na dva metry od toho a zavolám tatínka. Rozhodně na to nesahám.

Spí se samozřejmě ve stanu. Aby si na nás mohla Afrika sáhnout.
Spí se samozřejmě ve stanu. Aby si na nás mohla Afrika sáhnout.

Výlet se povedl tak moc, že jsme v roce 2016 jeli znovu. A letos v březnu frčíme zas. Proto jsem si na to vlastně vzpomněl. Ovšem velká rodinná výprava, kdy vyrazí všech šest Šílenců, tak ta proběhne v roce 2020, aby se to dobře pamatovalo.